بررسی کانی کائولینیت در معدن زنوز

بررسی کانی کائولینیت در معدن زنوز


این پروژه به بررسی کانی کائولینیت از نظر خواص میزان تولید اکتشاف و استخراج در ایران و سایر نقاط جهان و همچنین کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازد و به طور مشخص بر روی این کانی در معدن کائولن منطقه زنوز در آذربایجان شرقی می پردازد.


چکیده ۱

مطالعات اکتشافی و زمین شناسی کائولن در ایران ۲

كانسارهاي هوازده (كانسارهاي برجاي مانده) ۳

كانسارهاي سولفاتار Solfatara 5

كائولن‌هاي رسوبي ۶

زمین شناسی و پراکندگی کانه در ایران ۹

بررسی وضعیت کائولن در ایران وجهان ۱۲

سراميك‌سازي ۱۴

نسوز ۱۷

كاربرد شيميايي: ۱۹

توليدكنندگان کائولن در ايران ۲۸

كارخانه كائولن شويي زنوز ۲۹

الف ـ فرآيند توليد ۲۹

ب ـ مراحل شستشو كائولن درخط توليد ۳۰

ج ـ مراحل مختلف توليد كائولن تغليظ نشده معدن زنوز ۳۱

د- مصارف گوناگون كائولن فرآوري شده كارخانه زنوز ۳۳

كارخانه كائولن شويي گناباد ۳۴

كارخانه معدن فرآور ۳۵

بیولوژی و تاثیرات زیست محیطی کائولن ۶۲

منابع و ماخذ : ۶۵


چکیده

این پروژه به بررسی کانی کائولینیت از نظر خواص میزان تولید اکتشاف و استخراج در ایران و سایر نقاط جهان و همچنین کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازد و به طور مشخص بر روی این کانی در معدن کائولن منطقه زنوز در آذربایجان شرقی می پردازد.


مطالعات اکتشافی و زمین شناسی کائولن در ایران

با بررسي مناطق پتانسيل‌دار كائولن مشاهده مي‌گردد، مناطق آباده، طبس، شاهين دژ، اهر، سميرم، شهركرد، يزد، زنوز، ميانه، زنجان، ساوه، سمنان، تهران و قزوين از مناطق مستعد جهت سرمايه‌گذاري در زمينه اكتشاف هستند. از دلايل انتخاب مناطق فوق مي‌توان به ميزان ذخيره كيفيت، سرمايه‌گذاري در زمينه اكتشاف هستند. از دلايل انتخاب مناطق فوق مي‌توان به ميزان ذخيره كيفيت، وجود امكانات زيربنائي نسبتاً مناسب و امكان استقرار وجود كارخانجات مصرف‌كننده كائولن در مناطق فوق اشاره نمود.

در برنامه‌ريزي جهت اكتشاف بعنوان اولين قدم پيشنهاد مي‌شود اكتشاف تفصيلي از ۶۰ منطقه ذكر شده در صفحات قبل صورت پذيرد. از آنجائي كه بعلت محدوديت‌هاي اعتباري، شروع عمليات در كليه مناطق مورد اشاره امكان‌پذير نمي‌باشد، مناطقي همچون آباده، زنوز، ميانه كه مطالعات مقدماتي بيانگر ذخيره احتمالي مناسب در آنها بوده و توجهات كافي جهت اكتشاف تفصيلي بر روي آنها موجود است مي‌تواند مدنظر قرار گيرد.

چنانچه در طبقه‌بندي كانسارهاي كائولن، كانه‌زائي در زمان و مكان و اصولاً‌خاستگاه آنها مد نظر باشد، مي‌توان آنها را به سه گروه تقسيم كرد كه عبارتند از :

كانسارهاي كائولن بر جا مانده

كانسارهاي كائولن رسوبي

كانسارهاي كائولن گرمابي


براساس تقسيم بندي ديگري ذخاير كائولين به انواع ذخاير هوازده، ذخاير گرمابي، ذخاير حمل شده و ذخاير دياژنزي تقسيم مي شوند.

كانسارهاي اوليه كائولن:

كانسارهاي كائولن اوليه در جا بوسيله تجزيه و دگرساني برخي كاني‌ها مانند فلدسپات يا سيليكات‌هاي آلومينيوم ديگر و تبديل آنها به كائولينيت تشكيل مي‌شوند. كانسارهاي كائولن اوليه براساس نحوه تشكيل آن به سه نوع زير تقسيم مي‌شوند:


٭ كانسارهاي هوازده Weathering

٭ كانسارهاي گرمابي Hydrothermal

٭ كانسارهاي سولفاتار Solfatara


كانسارهاي هوازده (كانسارهاي برجاي مانده)

سنگهاي غني از آلومينيوم نظير شيلها، آرکوزهاي غني از الکالي فلدسپات، آذرين فلدسپاتوئيد دار (نفلين سينيت)، بازالت كالك آلكالن و آلكالن، گرانيت هاي فوق آلومينيوم و… در شرايط آب و هوايي گرم و مرطوب در سطح زمين تحت تأثير هوازدگي شيميايي واقع شده و تغييرات زيادي در تركيب شيميايي و كاني شناختي آنها ايجاد مي شود. آب كافي و دماي مناسب موجب رويش گياهان شده و در نتيجه PH آب كاهش مي يابد. پايداري كانيهاي متشكله سنگها متفاوت بوده و نوع تغييرات آنها نيز يكسان نيست.

عوامل مهم و مؤثر در تشكيل ذخاير كائولين هوازده عبارتند از:

آب و هواي گرم و مرطوب، كاهش PH آب، سنگ مادر غني از آلومينيوم، بالا بودن خلل و فرج و درزه و شكستگي در سنگ، پايين بودن سطح آبهاي زيرزميني، زمان كافي، بالابودن ميزان آبي كه در سنگ جريان داشته است و شست و شو و حمل كاتيون ها.


نوشته بررسی کانی کائولینیت در معدن زنوز اولین بار در کافه فروش. پدیدار شد.

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!